Malý obchodík, ktorý ukrýva veľké veci.

Poďte sa so mnou pozrieť do čarovného sveta detí, v ktorom sa vám bude chcieť aspoň na chvíľu snívať.

Nájdete u mňa výrobky pre detičky, z ktorých každý v sebe nosí dušu a odtlačky ľudských rúk.

Detské oblečenie, vyrábané v malých sériách zo starostlivo vyberaných prírodných materiálov. Doplnky pre útulnú izbičku, ktoré by ste inde márne hľadali. Autorské hračky, plné milých detailov. To všetko vyrobené ručne a z láskou. 

Tento obchod je ostrovom vo svete, presýtenom čínskym gýčom a rýchlokvasenou módou.

 

Čo je pomalá móda?

Nie je to len fráza, je to životný štýl, ktorý som si rada osvojila. Pomalá móda nie je šitá vo fabrikách na druhom konci sveta ľuďmi, ktorí za svoju prácu nedostali férovú mzdu. Čaro našich výrobkov spočíva vo veľkom podiele ručnej práce (výšivky, ručne robené detaily). Preto ani nie je možné vyrábať ich masovo. Výrobný reťazec je veľmi krátky. Som to vlastne len ja alebo moje šikovné krajčírky. Máme tak čas na kvalitné vyhotovenie každého kusu. Pomalá móda nepodlieha trendom. Naše oblečenie je tu s vami dlho. Začína to výberom kvalitného materiálu a končí výrobkom, ktorý vynosí niekoľko generácií. Pomalá móda nenudí. Vďaka nadčasovému dizajnu sú naše kúsky stále in a ľahko kombinovateľné s oblečením, ktoré už deti doma majú. Nesnažíme sa za každú cenu predať kolekciu, aby sme v zápätí vyrobili novú. Úspešné kúsky sa vracajú a nové pribúdajú priebežne.

 

Volám sa Júlia.

Aj ja som mama, ktorá chce pre svoje deti to najlepšie. Som zástancom udržateľnej a pomalej módy, a tak som sa namiesto dlhého hľadania rozhodla robiť veci podľa seba. Ručne, tradične, nekompromisne.

Prírodné materiály, čistý štýl, láska k poctivej krajčírine a tradičným remeselným technikám sú vodiacimi niťami tohto konceptu.

Inšpiruje ma úcta k remeslu a bohatstvo slovenského ľudového umenia, ktorého punc chcem odtlačiť aj vo svojich produktoch. Niekde výberom materiálu, inde zasa znovuoživeným vzorom alebo technikou.

Kľúčový je pre mňa výber materiálov, umelé vlákna tu nenájdete. Snažím sa vyberať priamo od výrobcu tak, aby som poznala nielen to, kde sa látka utkala, ale aj to, kde a ako bola vypestovaná rastlina, z ktorej pochádza.

Originálna autorská detská móda vychádza z princípov pomalej módy, ktorá nevzniká vo fabrikách a na bežiacich pásoch, ale v rukách človeka, ktorý do nej vkladá svoju zručnosť a dáva si záležať na jej kvalite. To platí rovnako aj pre ostatné výrobky. Ak teda hľadáte originalitu spojenú z kvalitou prevedenia, ste tu správne.

 

Tak teda – vitajte doma!

 

 

Júlia